Strona Główna 9 Projektowanie

Pomiary i badania

Kompleksowe

Usługi

Projektowanie instalacji elektrycznych

Dostarczenie projektu instalacji elektrycznej jeszcze do niedawna było wymogiem podczas ubiegania się o pozwolenie na budowę. Nowelizacja prawa budowlanego z 2015 roku znosi ten obowiązek, jednak wykonanie prawidłowego projektu instalacji elektrycznej wciąż stanowi niezwykle istotny aspekt. Projektowaniem zajmują się uprawnieni elektrycy, bądź firmy zajmujące się kompleksowym świadczeniem usług elektrycznych. Czym tak naprawdę jest projekt instalacji elektrycznej?

Projekt instalacji elektrycznej to nic innego jak zestaw planów, rozwiązań sieciowych, parametrów oraz schematów przebiegu całej instalacji w budynku. Projekt powinien obejmować także dostępną sieć elektryczną na danej powierzchni, a także jasno wskazywać wymagane napięcie. Dobry projekt instalacji elektrycznej to gwarancja bezpieczeństwa.
Nieprawidłowe wykonanie schematów elektrycznych może w przyszłości doprowadzić do niekorzystnych skutków. Projekt pokazuje także wszelkie szczegóły, dzięki którym możemy przewidzieć rozmieszczenie mebli czy innych elementów wyposażenia. Projektowanie instalacji elektrycznych wymaga olbrzymiej dokładności i skrupulatności, dlatego tą czynność powinno się zlecać wykwalifikowanym fachowcom, którzy w projekcie uwzględnią między innymi:

• rozmieszczenia gniazd wtyczkowych,
• rozmieszczenia punktów świetlnych oraz tras układania,
• usytuowanie skrzynki bezpiecznikowej,
• zabezpieczenia, które gwarantują uziemienie.

Do projektu instalacji elektrycznej warto także dodać schemat doprowadzenia prądu na terenie posesji, bowiem może okazać się, iż instalacja wokół budynku jest niezbędna.

Projektowanie linii SN i NN

Jednym z elementów naszej bogatej oferty są usługi projektowe. Projekty linii napowietrznych sporządzane są przez doświadczonych fachowców z wieloletnim doświadczeniem w branży energetycznej. W zależności od potrzeb, na zlecenie klienta wykonamy szybko i sprawnie:
– projekt linii napowietrznej sn
– projekt linii napowietrznej nn
Przy projektowaniu linii napowietrznych kładziemy bardzo duży nacisk na ich późniejszą niezawodną eksploatację oraz bezpieczeństwo użytkowania. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, uwzględniając potrzeby i oczekiwania klienta.

Sieć średniego napięcia (SN) to instalacja elektryczna, której każdy detal musi być całkowicie zgodny z obowiązującymi przepisami elektrotechnicznymi. Zasada ta wynika nie tylko z parametrów sieci i jej napięcia wahającego się w granicach od 1 do nawet 60 kV, ale też z konieczności zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim osobom, które znajdują się w jej obrębie.

Jedną z naszych specjalności jest kompleksowe projektowanie linii kablowych SN. W naszych projektach nie tylko skupiamy się na uwzględnieniu wszystkich najważniejszych elementów sieci, ale też na wykorzystaniu odpowiednich materiałów, zachowaniu właściwych odległości itd. Co więcej, dbamy o to, aby projekt linii kablowej SN doskonale współdziałał z instalacjami transformatorowymi SN/NN. W naszych projektach koncentrujemy się również na tym, aby instalacja SN zapewniała maksymalne bezpieczeństwo względem osób przemieszczających się w jej bliskim sąsiedztwie. Każdy nasz projekt linii kablowej NN i SN jest zabezpieczony przed skutkami przeciążeń, wyładowań i wielu innych, zewnętrznych oddziaływań.

Projektowanie instalacji fotowoltaicznych

Projekt instalacji fotowoltaicznej składa się z wielu elementów. Na jego podstawie przeprowadzane są wszystkie prace związane z wykonawstwem. Od sposobu wykonania instalacji PV zależy w dużej mierze poprawność jej działania. Projekt fotowoltaiki zawiera przede wszystkim informacje dotyczące mocy instalacji fotowoltaicznej, zabezpieczeń odgromowych i montażu. Zadanie to warto powierzyć doświadczonym profesjonalistom, którzy podczas tworzenia projektów instalacji PV sięgają wyłącznie pod nowoczesne rozwiązania. Zawarte w projekcie udogodnienia i udoskonalenia pozwalają na uzyskanie niemałych oszczędności. Specjaliści doskonale wiedzą, jakie wykorzystać systemy i urządzenia, aby osiągnąć możliwie najwyższą wydajność energetyczną. Jest to możliwe dzięki świetnej znajomości branży i fachowej wiedzy

Z usługi projektowania instalacji fotowoltaicznych mogą skorzystać osoby prywatne i przedsiębiorstwa. Firma zapewnia indywidualne podejście do każdego klienta, terminowość wykonywania prac. Pozwala na to bogate zaplecze technologiczne, korzystanie z innowacyjnych rozwiązań technologicznych, współpracowanie z renomowanymi producentami. Projektowaniem instalacji zajmują się osoby z odpowiednimi uprawnieniami, dla których kwestią priorytetową jest między innymi zapewnienie bezpieczeństwa użytkowania całego systemu fotowoltaicznego. Prawidłowo zaplanowana inwestycja przekłada się na dużą wydajność instalacji, czego skutkiem są znaczne oszczędności w przyszłości. Klienci mogą liczyć na fachowe doradztwo na każdym etapie projektu, cenne wskazówki osób mających wiedzę i doświadczenie.

ZE Piechel - wartości

Co nas wyróżnia

Kompleksowa obsługa

Realizujemy cały proces budowlany, dzięki czemu rola klienta w procesie projektowania i wykonawstwa jest ograniczona do niezbędnego minimum

Szybkie terminy realizacji

Liczna kadra oraz dostęp do wysokiej jakości narzędzi pozwala nam na wykonywanie zleceń w krótkim czasie.

Kompetencja

Wysokie doświadczenie i szeroka wiedza kadry projektowej oraz wykonawczej pozwala nam świadczyć usługi najwyższej jakości.

Szeroka oferta

Jesteśmy w stanie poprowadzić wiele inwestycji od początku do końca z powodu posiadania ekspertyzy w wielu dziedzinach.

Zaplecze techniczne

Dostęp do bogatego parku maszynowego umożliwia nam zwiększenie jakości oraz efektywności wykonywanych prac.

Wysoka jakość

Wysoką jakość przedkładamy ponad wszystko, dlatego pochwalić się możemy dużą ilością zadowolonych klientów.

1991

Informacje o nas

Historia firmy